omplacering

För inlämning av omplaceringshund krävs INGET medlemskap i Chow Chow Ringen, inte heller officiellt avlästa röntgenresultat.
Fyll i alla uppgifter om omplaceringshunden i nedanstående formulär.
Om bild ska bifogas - mejla denna till webmaster.
All text och information om omplaceringshundarna är lämnade av nuvarande ägare.
Sidan senast uppdaterad: 2023-10-30

Namn: Hector
Född: 2021-05-01
chip nr: 64209000022740

Övrig info: Akut omplacering.
Chansar om ni kan hjälpa mig och Hector
Jag har en väldigt fin kille på 4 år som är omplacerad hos mig sedan juni månad via Danska Chowchow klubben. Tyvärr så fungerar han inte riktigt med vår tik som är 10 kg mindre än honom och han är mycket misstänksam mot större hundar. samt inte så social som vår tik.
Han är köpt från Tyskland som valp av ett danskt ungt par. Jag vill ge honom en chans och se om det finns någon som kan tänka sig att erbjuda ett hem till honom. Helst som ensamhund och införstådd med rasen. Han är fantastiskt fin kastrerad kille på 28 kg men lite osäker, vilket gör att han beter sig därefter. Jag kommer berätta allt jag vet om honom. Han är väldigt gosig och lekfull men bör inte vistas i barnfamilj utan av någon som har tid. Han har pass och är förövrigt frisk . 
Mvh Tina & Hector


Ägare: Valentina Tolevska
Mejl: tina.tolevska@gmail.com
Tel: 0709383943

uppdaterad 2025-07-20

Formulär omplacering

* fält måste fyllas i